Druk 3D – wsparcie techniczne

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy w ramach wdrożenia technologii druku 3D, aby pokazać, jak przyspieszyć i ułatwić rozwój produktów, zwiększyć elastyczność produkcji oraz znacząco obniżyć koszty prototypownia. Dzięki technologii druku 3D będą Państwo mogli skrócić czas realizowania nowych projektów, testów nowych rozwiązań pozwalając sobie na łatwą personalizację produktów.

Nasza firma powstała z myślą rozpowszechniania technologii 3D, niosącej ze sobą nieograniczone możliwości tworzenia. Umożliwiamy darmowe wdrożenia systemu drukarek jako narzędzia w codziennej pracy Państwa firmy. Oferujemy nie tylko urządzenia, ale także kompleksowe środowisko druku, zawierające oprogramowanie, materiały eksploatacyjne oraz platformę szkoleniową. Prowadzimy zarówno indywidualne, jak i grupowe szkolenia, zapewniamy kompleksową obsługę przy projekcie. Prezentujemy drukarki 3D na żywo i przygotowujemy wydruki wstępne, które pokażą praktyczne możliwości zastosowania technologii w Państwa firmie, co przyspieszy proces obsługi klientów.

Istnieje możliwość wypożyczenia drukarki lub zlecenia próbnych wydruków. Na wdrożenie technologii oferujemy możliwość sfinansowania inwestycji za pośrednictwem leasingu u naszych partnerów – Getin Bank, Idea Bank, BZ WBK – lub dotacji unijnej w ramach dostępnych programów.

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w branży – krajowymi i międzynarodowymi dostawcami sprzętu. Dzięki temu technologię druku 3D wdrożyliśmy już m.in. do firm produkcyjnych, inżynierskich oraz placówek naukowych:

ABB, Alstom, Aluprof, Danone, Ikea, Tago, PCC Polska, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Akademii Sztuk Pięknych, filiia Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.

Skontaktuj się z nami w kwestii organizacji i wdrożenia innowacyjnych technologii w Twojej firmie.

Zapraszamy do współpracy.

 

 

FAQ – DRUKARKA ZORTRAX

 

  1. Dlaczego dysza drukarki Zortrax M200 podczas kalibracji (tj. przed rozpoczęciem procesu drukowania) wjechała w platformę?

Stało się tak dlatego, że platforma się zużyła. W tym wypadku zachodzi konieczność wymiany platformy. W takiej sytuacji zalecana jest również wymiana taśmy ekstrudera.

 

  1. Dlaczego kółko radełkowe przeskakuje?

Kółko radełkowe przeskakuje, gdyż taśma ekstrudera się zużyła. Zalecamy wybranie w menu drukarki „ładowanie materiału” (nie należy wkładać żadnego filamentu). Gdy po rozgrzaniu maszyny, proces drukowania rozpocznie się prawidłowo i kółko radełkowe będzie pracowało płynnie to znaczy, że był to chwilowy błąd. Gdy po rozgrzaniu maszyny kółko radełkowane nadal przeskakuje, należy poruszyć taśmą przy samym wejściu do płytki PCB. Jeśli uda się przesunąć taśmę do pozycji, w której kółko zaczyna poruszać się płynnie zyskamy pewność, że należy wymienić taśmę. Jeśli kółko radełkowane chodzi płynnie podczas „ładowania materiału” a zaczyna przeskakiwać podczas ładowania filamentu, to prawdopodobnie został kawałek filamentu z poprzednich operacji w maszynie. Wówczas należy rozkręcić drukarkę i oczyścić cały mechanizm.

 

  1. W jaki sposób zaktualizować oprogramowanie w drukarce?

Oprogramowanie można zaktualizować na następującej stronie: http://support.zortrax.com/downloads/?_ga=1.89170523.1923743267.1456158185
Aby pobrać najnowszą wersję oprogramowania konieczne jest wprowadzenie numeru seryjnego posiadanej drukarki. Po wpisaniu numeru seryjnego można pobrać oprogramowanie. Należy je następnie rozpakować i wrzucić na kartę plik Update.bin. Następnie należy wyłączyć drukarkę, włożyć kartę i ponownie uruchomić drukarkę. Proces aktualizacji systemu nie powinien trwać dłużej niż kilka sekund.

 

  1. Co mogę zrobić, kiedy wydruk się przesuwa?

 

Na początku należy się upewnić, że prowadnice są odpowiednio nasmarowane. W przypadku spełnienia tego warunku, należy włączyć: axes maintenance. Szczegóły na: http://support.zortrax.com/axes-maintenance-m200/

  1. Gdzie mogę sprawdzić, co dokładnie oznaczają wyświetlające się na maszynie błędy?

 

Tłumaczenie wszystkich błędów jest dostępne na stronie producenta: http://support.zortrax.com/firmware-error-messages-in-m200-m300/

Jeśli pojawi się nietypowy błąd, prosimy o kontakt z serwisem 3D PHOENIX.

 

  1. Dlaczego wydruk jest niepełny?

Jeśli w wydruku nie są dolane wszystkie warstwy, należy wyczyścić dysze i udrożnić drukarkę. Dyszę czyści się za pomocą igieł, otrzymanych w zestawie wraz z drukarką. Przypominamy, iż „kąpiel” dyszy należy wykonać w acetonie.

 

  1. Co zrobić w sytuacji, kiedy wydruki odkleją się od platformy?

 

W takim przypadku należy użyć preparatu o nazwie Dimafix (dostępny w naszym sklepie: https://3dphoenix.pl/sklep/akcesoria/102-dimafix.html). Dimafix jest klejem w sprayu, który zapobiega odklejaniu się wydruku. Można też użyć soku z ABS’u czyli połączenia ABS’u z acetonem w odpowiedniej proporcji.

 

8.Dlaczego wydruk jest przypalony?

Powodem tego zjawiska jest brudny hotend i (lub) dysza. Należy przeczyścić wspomniane elementy.