Drukowanie 3D to nowoczesna technologia, którą dzisiaj wykorzystuje się na coraz większą skalę w wielu rodzajach działalności, np. w medycynie do robienia protez czy różnego rodzaju implantów. W architekturze druk 3D służy do wykonywania modeli, dzięki którym Klient łatwiej może wyobrazić sobie gotowy projekt. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż prezentacja modelu cyfrowego lub tworzenie kosztownej makiety. Drukarki 3D umożliwiają również prototypowanie, wykorzystywane praktycznie we wszystkich dziedzinach przemysłu. Technologię druku 3D stosuje się także w modelarstwie oraz do celów edukacyjnych i rozrywkowych. Możliwości użycia tej technologii jest jeszcze więcej, dlatego niezwykle ważne jest to, aby – oprócz wprowadzania nowoczesnego sprzętu na rynek – aktywnie działać w zakresie promocji i upowszechniania druku 3D.

 

3D PHOENIX, jako firma świadcząca kompleksowe usługi 3D, zajmuje się edukacją, promocją oraz wykorzystaniem technologii druku przestrzennego w procesach szybkiego projektowania czy produkcji małoseryjnej. Posiadamy szeroki zakres szkoleń:

Szkolenie „Podstawy druku 3D”

Szkolenie przeznaczone dla osób w każdym wieku. Czas trwania to 6 godzin zegarowych. Uczestnicy dowiedzą się o możliwościach i zastosowaniach drukarek 3D, poznają podstawę obsługi drukarek 3D Zortrax oraz przekrój programów do tworzenia modeli 3D. Na spotkaniach pokażemy proces wydruku oraz opowiemy o różnych materiałach z których powstają modele.

Szkolenie podzielone na 4 bloki z przerwami;

 1. Wprowadzenie do druku 3D, omówienie technologii;
 2. Materiały w druku 3D, omówienie na przykładach;
 3. Modelowanie 3D i darmowe bazy gotowych projektów;
 4. Przykłady zastosowań technologii na bazie case-study z różnych branż

Cena szkolenia:

Szkolenie „Podstawy druku oraz modelowania 3D”

Szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą poznać technologię druku 3D i od razu zacząć swoją przygodę od tworzenia modeli 3D – do wyboru programy Tinkercad (dla młodszych uczestników); Fusion 360 (dla starszych uczestników, bądź uczestników z niewielkim doświadczeniem w innych programach); Blender (dla bardziej zaawansowanych uczestników). Podczas 4 spotkań (po 6 godzin) przedstawimy technologię druku 3D, pokażemy jak projektować w 3D, wydrukujemy pierwsze modele, a na koniec poprawimy błędy i omówimy dalsze możliwości.

Czas szkolenia:

 • 4 spotkania po 6 godzin

Skrócony opis poszczególnych spotkań:

 1. Wprowadzenie do druku 3D, omówienie technologii; materiały w druku 3D; obsługa drukarki, uruchomienie pierwszego procesu wydruku; wstęp do modelowania 3D w wybranym przez uczestnika oprogramowaniu;
 2. Teoria i praktyka modelowania 3D, obsługa wybranego programu; wykonanie pierwszego pełnoprawnego modelu oraz przygotowanie do druku 3D;
 3. Zaawansowane ćwiczenie z projektowania, zajęcia praktyczne z modelowania;
 4. Podstawy post-processingu, podsumowanie szkolenia; przykłady zastosowań technologii 3D na bazie case-study z różnych branż; skanowanie 3D

Cena szkolenia:

Szkolenie „Druk 3D w praktyce”

Szkolenie przeznaczone dla osób z niewielkim doświadczeniem w druku 3D, które posiadają drukarkę 3D w domu / szkole / pracy i chcą lepiej opanować technikę drukowania. Szkolenie zakłada omówienie podstawowych problemów w ustawieniach wydruków, poprawianie błędów bazując na obserwacji gotowych modeli, drukowanie z różnych nietypowych materiałów. Szkolenie można rozszerzyć o spotkanie z post-processingu.

Czas szkolenia: 6 lub 12 godzin (1/2 dni)

Szkolenia branżowe

Dedykowane szkolenie nastawione na konkretną branżę. Zakres za każdym razem ustalamy indywidualnie. Szkolenie może zawierać wizytę w Państwa firmie wraz z profesjonalnym doradztwem dotyczącym możliwości wykorzystania technologii 3D.

Aktualnie prowadzimy szkolenia dla:

 • Przemysłu
 • Architektów
 • Projektantów – formy użytkowe, ceramika
 • Modelarzy – rekwizyty, figurki
 • Nauczycieli

Cena szkolenia: ustalana indywidualnie (Zapytaj o cenę!)

 

Szkolenia „Podstawy druku oraz modelowania 3D” , „Druk 3D w praktyce” oraz szkolenia branżowe mogą zostać indywidualnie dopasowane do Państwa potrzeb. Jeśli jesteście zainteresowani zmianą ilości godzin, zakresu tematycznego, bądź pewnym konkretnym zagadnieniem do omówienia – prosimy o wiadomość na adres: [email protected], a na pewno będziemy w stanie dopasować odpowiednio plan szkolenia.