Skanowanie 3D

Jako nowoczesna firma, doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeb naszych Klientów i dlatego powiększamy nasz asortyment oraz zakres świadczonych usług. Oprócz dystrybucji wysokiej jakości drukarek 3D oraz usług profesjonalnego drukowania i obróbki modeli, nasza oferta obejmuje skanowanie 3D z użyciem zaawansowanych technologicznie urządzeń. Zapewniamy najwyższą precyzję i doskonałą jakość skanów, które mogą być wykorzystane w bardzo wielu dziedzinach.

Zastosowanie skanera 3D pozwala uzyskać szczegółowe informacje na temat kształtu skanowanego obiektu. Zebrane dane mogą być potem użyte do stworzenia precyzyjnych modeli, które następnie można cyfrowo edytować. Wykorzystuje się to np. w branży rozrywkowej – m.in. w grach komputerowych i filmach – gdzie zeskanowanie rzeczywistego przedmiotu jest o wiele lepszym pomysłem, niż tworzenie go od podstaw w wersji cyfrowej. Jest to metoda szybsza, a przy tym dokładniejsza, dzięki czemu efekt finalny jest satysfakcjonujący i bardziej zbliżony do rzeczywistości.

Skanery 3D wykorzystuje się również w budownictwie oraz medycynie. Przygotowujemy także profesjonalne skany dla największych firm przemysłu technologicznego. Skanujemy obiekty z dokładnością do 10 mikronów.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług firmy 3D PHOENIX. Zapewniamy najwyższy standard usług 3D, podejmujemy się wymagających i nieszablonowych zleceń. W dalszej części strony internetowej można obejrzeć różne modele drukarek 3D marki Zortrax, które znajdują się w naszej ofercie, a także znaleźć informacje o szkoleniach, które organizujemy.

Kilka kroków procesu skanowania (zmówienia):

  • Dostarczenie obiektu do skanowania wraz informacją, jakie elementy mają być zeskanowane.
  • Określanie formy skanu do chmury punktów czy przedstawienie gotowego modelu programu CAD.
  • Po otrzymaniu wytycznych kosztorysujemy usługę oraz przesyłamy pełną wycenę do akceptacji.
  • Po akceptacji wyceny następuje realizacja usługi.
  • Akceptacja klienta po przesłanie pliku nieedytowalnego projektu.
  • Wystawienie faktury lub faktury proforma.
  • Po opłaceniu zlecenia zostaje wysłany gotowy model lub plik z chmurą punktów.

Czas realizacji zlecenia:

  • do 2 dni roboczych skanowanie obiektu do chmury punktów
  • do 2 dni roboczych przygotowanie modelu w CAD
  • każdy skanowany model może zostać wydrukowany na drukarce 3D. Opis usług związanych z drukiem 3D znajduje się w zakładce DRUKOWANIE 3D.

Jeśli posiadają Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt na adres: [email protected]