Jesteśmy profesjonalną i kompleksową drukarnią 3D. Specjalizujemy się w wygładzaniu wydruków 3D oraz konkurencyjnych cenowo wydrukach różnego typu przedmiotów przy użyciu technologii FDM, proszkowej SLS i PolyJet wykorzystującej żywice o wysokiej wytrzymałości.
Podczas drukowania 3D niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego tworzywa, z którego ma zostać wykonany model. Każdy filament, proszek czy żywica, cechują się innymi właściwościami fizycznymi, chemicznymi i mechanicznymi. Dlatego tak ważny jest dobór materiału odpowiedniego dla geometrii, rozmiarów i przewidywanej funkcji tworzonego modelu. Jako dystrybutor materiałów do druku 3D mamy dostęp do najwyższej jakości różnorodnych materiałów.
Od wyboru materiału, jeszcze ważniejszy jest dobór odpowiedniej metody druku 3D. W naszej prototypowni dysponujemy maszynami pracującymi w aż trzech technologiach:

FDM (Fused Deposition Modeling)

W technologii FDM w procesie druku wykorzystywane są materiały termotopliwe o różnych właściwościach fizycznych sztywnych i elastycznych, takich jak: ABS, HIPS, PLA, poliwęglan, nylon, materiał imitujący np. drewno, metal, gips.

W ramach procesu oferujemy również tworzenie i obróbkę modeli, szlifowanie, wygładzanie acetonem, malowanie, lakierowania etc.

W naszej pracowni do druku FDM wykorzystujemy najwyższej jakości urządzenia, z których możemy drukować modele nawet nawet tak duże jak poniżej.

fdm

SLS (Slelective Laser Sintering)

Skrót SLS oznacza tworzenie przedmiotów o bardzo złożonej geometrii i dużej dokładności. W technologii tej można drukować wiele obiektów na raz, bez potrzeby usuwania podpór a części ruchome będą działać od razu po wyjęciu z urządzenia. W naszej pracowni korzystamy z niezwykle precyzyjnych urządzeń, a materiałem, jaki wykorzystujemy przy druku SLS jest PA18 (poliamid) oraz TPU.

sls

PolyJet

PolyJet jest złożonym procesem druku 3D, w ramach którego korzystamy z żywic fotoutwardzalnych. System ten umożliwia wydruk modeli z wysoką dokładnością i o skomplikowanej geometrii zapewniając przy tym gładką powierzchnię wydruku. Dodatkowo PolyJet zezwala na przetwarzania żywic fotopolimerowych oraz ich mieszanie w celu uzyskania szerszego spektrum materiałów czy druku wielomateriałowych modeli kolorowych oraz też przedmiotów: sztywnych, elastycznych, transparentnych lub biokompatybilnych. Dzięki wykorzystaniu technologii PolyJet możliwe jest uzyskanie ultra cienkich ścianek od 0,3mm. Kolejną zaletą druku w systemie PolyJet są wysoka rozdzielczość oraz prędkość drukowania. W naszej pracowni używamy urządzeń Stratsys.

polyjet

SLA (Stereolitografia)

Jedna z najbardziej precyzyjnych technologii pod względem dokładności oraz jakości powierzchni zewnętrznej. W tej technologii możemy otrzymać wydruki w jakości rzędu 10 mikronów. Technologia wykorzystywana najczęściej w branży jubilerskiej czy też odlewnictwie, gdzie jakość wykończenia powierzchni jest niezwykle istotna.

sla

 

Wybierz technologię lub skorzystaj z profesjonalnego wsparcia naszych specjalistów. Drukowanie nie ma przed nimi żadnych tajemnic!

 

Jak złożyć zamówienie na projekt? Poniżej krótka instrukcja:

  1. Uprzejmie prosimy o przesyłanie projektów 3D na adres wydruki@3dphoenix.pl, będących w formacie .STL, OBJ lub w otwartym formacie 3D – razem z wymiarami (XYZ), a także podaniem materiału, z którego mają być one wykonane.
  2. Prosimy również pamiętać o ewentualnych uwagach co do oczekiwanego przez Państwa efektu druku 3D.
  3. Materiały potrzebne do druku 3D mogą być dostarczone osobiście do naszej firmy w Warszawie.
  4. W odpowiedzi na zapytanie otrzymacie Państwo szczegółową wycenę drukowania 3D uwzględniającą ilość zużytego materiału podczas realizacji zamówienia oraz stopień skomplikowania zlecenia.
  5. W następnym etapie współpracy prześlemy informację o ewentualnych poprawkach a także zakładany czas wykonania zlecenia.
  6. Po zaakceptowaniu poprawek w projekcie 3D i potwierdzeniu zamówienia rozpoczniemy proces wydruku 3D a następnie obróbki zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  7. Wykonany projekt przestrzenny zostanie wysłany do Państwa lub też będzie czekał na odbiór osobisty w naszym biurze.