Drukowanie 3D

3D PHOENIX to także profesjonalna drukarnia 3D, w której kompleksowo zrealizujesz swoje zlecenie wydruku. Drukujemy 3D w technologii FDM, proszkowej SLS, SLA, DLP oraz PolyJet, która wykorzystuje żywice o wysokiej wytrzymałości. Zajmujemy się także specjalistycznym wygładzaniem wydruków 3D.

Aby wydruk 3D spełnił twoje oczekiwania, należy wybrać odpowiednie tworzywo, z którego będzie wykonany model. Wybór konkretnego tworzywa ma bezpośredni związek z geometrią, rozmiarami i funkcjami, jakie ma spełniać drukowany przedmiot. Należy pamiętać, że każdy filament, proszek lub żywica mają inne właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne, co jest bardzo ważne w perspektywie wydruków 3D.

W 3D PHOENIX mamy duży wybór wysokiej jakości materiałów, dlatego zapewniamy naszym Klientom realizację zamówienia w stu procentach zgodnie z oczekiwaniami.

Wybierz technologię lub skorzystaj z profesjonalnego doradztwa naszych specjalistów. Drukowanie nie ma przed nimi żadnych tajemnic! Napisz do nas na [email protected] i zleć nam wydruk już dziś!

 

Technologie druku 3D

Dla zadowalającego efektu drukowania 3D, jeszcze ważniejszy od tworzywa jest wybór odpowiedniej metody druku. W naszej prototypowni posiadamy maszyny, które pracują w pięciu technologiach.

FDM (Fused Deposition Modeling)

W technologii FDM podczas druku wykorzystujemy materiały termotopliwe o różnych właściwościach fizycznych sztywnych i elastycznych, w tym tworzywa takie jak: ABS, HIPS, PLA, poliwęglan, nylon, materiał imitujący np. drewno, metal, gips.

W ramach procesu oferujemy również tworzenie i obróbkę modeli, szlifowanie, wygładzanie acetonem, malowanie, lakierowania etc.

W naszej pracowni do druku FDM wykorzystujemy najwyższej jakości urządzenia, z których możemy drukować modele nawet tak duże, jak widać poniżej.

fdm

SLS (Slelective Laser Sintering)

Skrót SLS oznacza tworzenie przedmiotów o bardzo złożonej geometrii i dużej dokładności. W technologii tej można drukować wiele obiektów na raz, bez potrzeby usuwania podpór a części ruchome będą działać od razu po wyjęciu z urządzenia. W naszej pracowni korzystamy z niezwykle precyzyjnych urządzeń, a materiałem, jaki wykorzystujemy przy druku SLS jest PA18 (poliamid) oraz TPU.

sls

PolyJet

PolyJet jest złożonym procesem druku 3D, w ramach którego korzystamy z żywic fotoutwardzalnych. Technologia ta pozwala na precyzyjne drukowanie 3D modeli o skomplikowanej geometrii. System ten zapewnia również gładką powierzchnię wydruku. Dodatkowo PolyJet pozwala na przetwarzanie żywic fotopolimerowych oraz ich mieszanie w celu uzyskania szerszego spektrum materiałów czy druku wielomateriałowych modeli kolorowych oraz przedmiotów: sztywnych, elastycznych, transparentnych lub biokompatybilnych. Dzięki wykorzystaniu technologii PolyJet możliwe jest uzyskanie ultracienkich ścianek od 0,3mm. Inne zalety druku w systemie PolyJet to wysoka rozdzielczość oraz prędkość drukowania. W naszej pracowni używamy urządzeń Stratasys.

polyjet

SLA (Stereolitografia)

Jedna z najbardziej precyzyjnych technologii pod względem dokładności oraz jakości powierzchni zewnętrznej. W tej technologii możemy otrzymać wydruki w jakości rzędu 10 mikronów. Technologia wykorzystywana najczęściej w branży jubilerskiej czy też odlewnictwie, gdzie jakość wykończenia powierzchni jest niezwykle istotna.

sla

DLP (Digital Light Processing)

W tej technologii wydruki wykonuje się za pomocą fotopolimeru, czyli materiału światłoutwardzalnego. Otrzymane wydruki wyróżniają się wysoką jakością, umożliwiają stworzenie szczegółowych modeli o niewielkich rozmiarach. Technologia wykorzystywana jest do wykonywania różnego rodzaju modeli, w tym modeli zębów w protetyce, a także figurek do gier oraz biżuterii.

 

Wybierz technologię lub skorzystaj z profesjonalnego wsparcia naszych specjalistów. Drukowanie nie ma przed nimi żadnych tajemnic!

 

Jak złożyć zamówienie na projekt? Poniżej krótka instrukcja:

  1. Uprzejmie prosimy o przesyłanie projektów 3D na adres [email protected], będących w formacie .STL, OBJ lub w otwartym formacie 3D – razem z wymiarami (XYZ), a także podaniem materiału, z którego mają być one wykonane.
  2. Prosimy również pamiętać o ewentualnych uwagach co do oczekiwanego przez Państwa efektu druku 3D.
  3. Materiały potrzebne do druku 3D mogą być dostarczone osobiście do naszej firmy w Warszawie.
  4. W odpowiedzi na zapytanie otrzymacie Państwo szczegółową wycenę drukowania 3D uwzględniającą ilość zużytego materiału podczas realizacji zamówienia oraz stopień skomplikowania zlecenia.
  5. W następnym etapie współpracy prześlemy informację o ewentualnych poprawkach a także zakładany czas wykonania zlecenia.
  6. Po zaakceptowaniu poprawek w projekcie 3D i potwierdzeniu zamówienia rozpoczniemy proces wydruku 3D a następnie obróbki zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  7. Wykonany projekt przestrzenny zostanie wysłany do Państwa lub też będzie czekał na odbiór osobisty w naszym biurze.