Drukarki, filamenty 3D i akcesoria – sklep

Witamy w naszym sklepie internetowym. W asortymencie mamy doskonałe drukarki 3D Zortrax M200, M300 oraz INVENTURE, które są łatwe w obsłudze, wydajne i niezawodne, dzięki czemu zdobyły uznanie Klientów z całego świata. Ponadto w ofercie znajdziesz także duży wybór wysokiej jakości filamentów 3D – trwałych i odpornych materiałów, które doskonale sprawdzą się podczas drukowania 3D różnorodnych przedmiotów. Posiadamy również wiele akcesoriów oraz części zamiennych do drukarek Zortrax, jak np. panele boczne, wentylator do głowicy, platformy perforowane i wiele innych produktów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą 3D PHOENIX i zakupów online.

Filament PLA, specjalnie dla amatorów

Filament PLA to świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają jeszcze dużego doświadczenia w drukowaniu obiektów 3D. Materiał sprawdzi się doskonale podczas tworzenia niewielkich i niezbyt skomplikowanych wydruków. Warto zaznaczyć, iż projektowanie przedmiotów powstałych przy użyciu filamentu PLA, nie wymaga podgrzewanego stołu.

Wytrzymałe i trwałe tworzywo do druku niezbyt złożonych obiektów
Filament PLA odznacza się niezwykłą trwałością. Jest bardzo twardy, dzięki czemu wykonane z niego obiekty nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Nadaje się do polerowania, jednakże osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w drukowaniu 3D, powinny zachować ostrożność przy tej czynności. Jest to bowiem dość czasochłonne. Dodatkowo, filament PLA topi się w temperaturze wahającej się od 180 do 220°C, co zwiększa ryzyko niedokładnego odwzorowania szczegółów. Dlatego zaleca się go podczas drukowania nieskomplikowanych obiektów. Jeśli natomiast chcesz uzyskać efekt gładkiego wydruku, użyj filamentu ABS. Charakterystyka wszystkich materiałów dostępna w zakładce „Materiały”.