Drukarki, filamenty 3D i akcesoria – sklep

Witamy w naszym sklepie internetowym. W asortymencie mamy doskonałe drukarki 3D Zortrax M200, M300 oraz INVENTURE, które są łatwe w obsłudze, wydajne i niezawodne, dzięki czemu zdobyły uznanie Klientów z całego świata. Ponadto w ofercie znajdziesz także duży wybór wysokiej jakości filamentów 3D – trwałych i odpornych materiałów, które doskonale sprawdzą się podczas drukowania 3D różnorodnych przedmiotów. Posiadamy również wiele akcesoriów oraz części zamiennych do drukarek Zortrax, jak np. panele boczne, wentylator do głowicy, platformy perforowane i wiele innych produktów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą 3D PHOENIX i zakupów online.

Wymagający filament nylon – gwarancja najwyższej jakości

Przezroczysty filament nylon jest jednym z najwyższej jakości tworzyw przeznaczonych do drukarek 3D. Materiał ten został stworzony na bazie polimeru PA6 i nie zawiera w swoim składzie takich dodatków, jak plastyfikatory czy włókna węglowe. Warto też podkreślić, że jest on naturalnie przezroczysty, jednak w połączeniu z barwnikami dziewiarskimi, możemy uzyskać praktycznie każdy kolor wydruku. Posługując się filamentem nylonowym, drukujmy przede wszystkim różnego rodzaju elementy konstrukcyjne, odporne na obciążenia dynamiczne czy statyczne. Druk przy pomocy tego typu tworzywa wymaga jednak nieco doświadczenia – nieumiejętne posługiwanie się materiałem może spowodować, że zaprojektowany model rozpadnie się już na etapie produkcji.

Wyjątkowo trwały i wytrzymały
Spośród wielu różnego rodzaju tworzyw przeznaczonych do drukowania obiektów fizycznych w technologii przestrzennej, dużym zainteresowaniem cieszy się mieszanka stworzona na bazie polimeru PA6. Mowa o filamencie nylonu, który dzięki doskonałym właściwościom może być wykorzystywany do druku różnych modeli. Tworzywo to jest odporne chemicznie na alkohole, aceton, oleje oraz żywice, a ponadto może być poddawane mechanicznej obróbce po wydruku. Warto też dodać, że materiał nie przykleja się bezpośrednio do aluminium czy szkła, a swoją odpornością oraz wytrzymałością znacznie przewyższa ABS czy PLA.