Drukarki, filamenty 3D i akcesoria – sklep

Witamy w naszym sklepie internetowym. W asortymencie mamy doskonałe drukarki 3D Zortrax M200, M300 oraz INVENTURE, które są łatwe w obsłudze, wydajne i niezawodne, dzięki czemu zdobyły uznanie Klientów z całego świata. Ponadto w ofercie znajdziesz także duży wybór wysokiej jakości filamentów 3D – trwałych i odpornych materiałów, które doskonale sprawdzą się podczas drukowania 3D różnorodnych przedmiotów. Posiadamy również wiele akcesoriów oraz części zamiennych do drukarek Zortrax, jak np. panele boczne, wentylator do głowicy, platformy perforowane i wiele innych produktów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą 3D PHOENIX i zakupów online.

Filament LayBrick – dla krajobrazów i architektury

Filament LayBrick to kolejny materiał przeznaczony do drukarek 3D, który został stworzony przez firmę Orbi-Tech. Powstał wskutek połączenia naturalnych wypełniaczy mineralnych, dokładnie zmielonej kredy oraz poliestru. Posługując się filamentem LayBrick, można drukować przede wszystkim trwałe modele dla architektury, które po wydruku nadają się do szlifowania czy malowania. Tworzywo to posiada fakturę podobną do kamienia i jest dostępne w dwóch grubościach. Warto podkreślić, że materiał LayBrick pozwala uzyskać oryginalny efekt piaskowca, dzięki czemu świetnie nadaje się do druku modeli krajobrazowych, a także elementów architektonicznych.

Właściwości filamentu LayBrick
Tworzywo LayBrick jest materiałem lekko twardym, który świetnie sprawdza się przede wszystkim do drukowania nieco większych elementów. Przy jego pomocy można uzyskać gładką lub mocno szorstką powierzchnię końcową tworzonego modelu. Wykorzystanie filamentu LayBrick pozwala też na przeprowadzenie dalszej obróbki, takiej jak kolorowanie czy szlifowanie. By uzyskać efekt piaskowca, zaleca się drukowanie w temperaturze 210 stopni Celsjusza (w temperaturze 165 stopni, LayBrick przyjmuje gładką fakturę). Warto też podkreślić, że tworzywo to nie wymaga używania podgrzewanego stołu. LayBrick nie powoduje efektu zwijania się brzegów, a znajdujące się w jego składzie naturalne wypełniacze i poliestry, nie są szkodliwe dla zdrowia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.