Drukarki, filamenty 3D i akcesoria – sklep

Witamy w naszym sklepie internetowym. W asortymencie mamy doskonałe drukarki 3D Zortrax M200, M300 oraz INVENTURE, które są łatwe w obsłudze, wydajne i niezawodne, dzięki czemu zdobyły uznanie Klientów z całego świata. Ponadto w ofercie znajdziesz także duży wybór wysokiej jakości filamentów 3D – trwałych i odpornych materiałów, które doskonale sprawdzą się podczas drukowania 3D różnorodnych przedmiotów. Posiadamy również wiele akcesoriów oraz części zamiennych do drukarek Zortrax, jak np. panele boczne, wentylator do głowicy, platformy perforowane i wiele innych produktów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą 3D PHOENIX i zakupów online.

Wyjątkowo trwały, filament BendLay

BendLay to nowy rodzaj filamentu przeznaczonego do urządzeń drukujących w technologii trójwymiarowej. Materiał, z którego został stworzony (pochodna poliwęglanu) odznacza się wyjątkowo dużą wytrzymałością i doskonałą przyczepnością warstw pośrednich, a co więcej, nie zmienia swojego koloru w trakcie druku. Filament BendLay jest giętki i sprężysty, a zgodnie z założeniami producenta, ma stanowić świetną alternatywę w momencie, gdy ABS okazuje się zbyt twardy dla drukowanego modelu. Materiał BendLay, podobnie jak poliwęglan, jest transparenty, a najlepiej zachowuje się w temperaturach sięgających od 215 do 240 stopni Celsjusza. Trzeba jednak zaznaczyć, że najlepszą przyczepność warstw pośrednich uzyskuje się przy temperaturze wydruku 240 stopni Celsjusza.

Butelki, naczynia i kufle

Posługując się filamentem BendLay, możemy tworzyć przezroczyste oraz elastyczne modele, które będą zachwycać oryginalnym wyglądem. Materiał ten, podobnie jak wiele innych unikalnych kompozycji przeznaczonych do drukarek 3D, odznacza się niską absorpcją wody. BendLay może być wykorzystywany także do produkcji przedmiotów przeznaczonych do kontaktu z żywnością (na szeroką skalę stosuje się go w branży spożywczej oraz medycznej). Jest bardzo giętki i blokuje tworzenie przebarwień. Przezroczyste włókno BendLay wykorzystuje się najczęściej do drukowania butelek, naczyń oraz kufli, ale przy pomocy tej kompozycji powstałej na bazie poliwęglanu możemy spróbować stworzyć także wiele innych unikatowych modeli.