Drukarki Zortrax
Oferujemy wysokiej jakości drukarki 3D polskiej firmy Zortrax. Od początku naszej działalności jesteśmy głównym partnerem handlowym oraz dystrybutorem urządzeń tej marki. Sprzęt Zortrax doceniany jest przez Klientów na całym świecie, firma bardzo dynamicznie się rozwija, udoskonala produkcję i zapewnia najnowocześniejsze drukarki 3D do wielu zastosowań. W asortymencie 3D PHOENIX znajdziesz popularne modele – drukarkę 3D Zortrax M200, M300 oraz INVENTURE, które wyróżniają się precyzyjnym wykonaniem, innowacyjnością, uniwersalnym zastosowaniem i wysoką wydajnością. Zapewniają najwyższą jakość każdego wydruku 3D i zachowują doskonałą powtarzalność. Sprawdzą się w wielu obszarach działalności, m.in. w medycynie, architekturze i praktycznie w każdej gałęzi przemysłu.
Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami technicznymi dotyczącymi nowoczesnych i niezawodnych drukarek 3D marki Zortrax, które znajdują się w naszej ofercie. W razie potrzeby nasi specjaliści udzielą dodatkowych informacji i pomogą w wyborze właściwego rozwiązania.
Zortrax M200
Flagowy produkt firmy Zortrax. Jest to jednodyszowa drukarka 3D pracująca w technologii FDM, wyróżniająca się na tle konkurencji jakością wykonania i charakterem obsługi. Konstrukcja drukarki jest w całości wykonana z metalu, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką sztywnością, a w wyniku zastosowania bardzo dobrych silników krokowych osiągnięto wysoką precyzję pozycjonowania głowicy: w osiach XY na poziomie 1,5 mikrona oraz w osi Z na poziomie 1,25 mikrona. Te dwa aspekty są kluczowe dla zachowania wysokiej jakości wydruków oraz ich powtarzalności. Zwraca uwagę również duża przestrzeń robocza wynosząca 200 x 200 x 180 mm.
Kolejnym ważnym elementem drukarki jest platforma robocza. Dzięki perforowanej powierzchni poprawiono adhezję (przyczepność) wydruku do stołu. Na jego powierzchni można znaleźć pozłacane pola, tzw. punkty kalibracyjne, które są częścią systemu pozycjonowania i poziomowania platformy. Jest to system znacznie przyspieszający przygotowanie drukarki do pracy i poprawiający wygodę jej użytkowania. Producent zadbał również o łatwość demontażu stołu na potrzeby transportu, całość wkłada się bowiem na specjalne magnesy i podpina za pomocą dwóch wtyczek. Nie trzeba niczego przykręcać, a wszystko zajmuje dosłownie kilka sekund.
Na koniec warto wspomnieć o znacznym uproszczeniu wszelkich czynności eksploatacyjnych i serwisowych. Przemyślana konstrukcja oraz bardzo intuicyjny poradnik na stronie producenta umożliwiają dokonanie wielu napraw we własnym zakresie, co wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu.
Zortrax M200 Plus
Od 2013 roku Zortrax M200 triumfuje w największych rankingach desktopowych urządzeń 3D. Zmiany w technologii następują tak szybko, że mimo perfekcyjnych wydruków użytkownikom zaczęło brakować kilku nowoczesnych funkcjonalności. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Zortrax M200 Plus!
Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzedniej wersji urządzenia:
- Zmodyfikowany ekstruder, nowa konstrukcja dyszy oraz HotEndu;
- Wbudowany kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD;
- Czujnik końca filamentu;
- 4-rdzeniowy procesor zapewniający płynną pracę drukarki;
- Wbudowana kamera do monitorowania wydruku;
- Połączenie z drukarką przez WiFi, Ethernet oraz gniazdo USB;
- Poprawiony konektor na stole roboczym, nowy uchwyt szpuli oraz dodatkowe płyty osłonowe osi Z;
- Integracja wielu drukarek dzięki Z-Suite 2 i nowy format plików wyjściowych ZCODEX
- Wprowadzenie dedykowanego materiału elastycznego Z-SEMIFLEX
Wszystkie najlepsze cechy M200 zostały zachowane.
Zortrax M300
Kolejna drukarka 3D polskiego producenta, firmy Zortrax. Jest to jednodyszowa drukarka 3D pracująca w technologii FDM, której konstrukcja została oparta o flagowy model, drukarkę M200. Największa zmiana względem drukarki M200 dotyczy znacznego powiększenia przestrzeni roboczej, aż do 300 x 300 x 300 mm.
Konstrukcja drukarki jest w całości wykonana z metalu, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką sztywnością, a w wyniku zastosowania bardzo dobrych silników krokowych osiągnięto wysoką precyzję pozycjonowania głowicy: w osiach XY na poziomie 1,5 mikrona oraz w osi Z na poziomie 1,25 mikrona. Te dwa aspekty są kluczowe dla zachowania wysokiej jakości wydruków oraz ich powtarzalności.
Kolejnym ważnym elementem drukarki jest platforma robocza. Dzięki perforowanej powierzchni poprawiono adhezję (przyczepność) wydruku do stołu. Na jego powierzchni można znaleźć pozłacane pola, tzw. punkty kalibracyjne, które są częścią systemu pozycjonowania i poziomowania platformy. Jest to system znacznie przyspieszający przygotowanie drukarki do pracy i poprawiający wygodę jej użytkowania. Producent zadbał również o łatwość demontażu stołu na potrzeby transportu, całość wkłada się bowiem na specjalne magnesy i podpina za pomocą dwóch wtyczek. Nie trzeba niczego przykręcać, a wszystko zajmuje dosłownie kilka sekund.
Na koniec warto wspomnieć o znacznym uproszczeniu wszelkich czynności eksploatacyjnych i serwisowych. Przemyślana konstrukcja oraz bardzo intuicyjny poradnik na stronie producenta umożliwiają dokonanie wielu napraw we własnym zakresie, co wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu.
Zortrax Inventure
Zortrax Inventure to prawdziwa innowacja na rynku deskoptowych drukarek 3D. Jest to pierwsza drukarka w tej klasie zaprojektowana od początku do końca pod drukowanie z rozpuszczalnymi strukturami podporowymi. Stanowi krok naprzód względem wszystkich innych drukarek, których głównym ograniczeniem była konieczność drukowania podpór, nieraz niemożliwych do usunięcia. Z Zortraxem Inventure będziesz mógł drukować więcej i władać w to mniej wysiłku.
Konstrukcja drukarki jest w całości wykonana z metalu, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką sztywnością, a w wyniku zastosowania bardzo dobrych silników krokowych osiągnięto wysoką precyzję pozycjonowania: osi XY na poziomie 1,5 mikrona oraz osi Z na poziomie 1,25 mikrona. Te dwa aspekty są kluczowe dla zachowania wysokiej jakości wydruków oraz ich powtarzalności.
Kolejną ważną cechą jest całkowicie zamknięta, podgrzewana komora robocza o wymiarach 135 x 135 x 130 mm, która może podtrzymywać temperaturę 90 ° C. Dzięki temu proces druku jest stabilniejszy, a ryzyko nieudanego wydruku znacznie zminimalizowane praktycznie do zera.
Drukarka jest bardzo łatwa w obsłudze. Po przygotowaniu modelu w bardzo intuicyjnym oprogramowaniu Z-Suite wrzucamy plik z wydrukiem na kartę SD i uruchamiamy go z poziomu interfejsu drukarki. Jest to interfejs bardzo przyjazny, z opcjami ograniczonymi do niezbędnego minimum. Wszelkie zmiany eksploatacyjne, takie jak zmiana materiału są maksymalnie uproszczone i w szerokim zakresie zautomatyzowane.
Zortrax jest producentem znanym nie tylko z bardzo dobrych drukarek 3D, ale również ze świetnych materiałów, których wysoka jakość stanowi podstawę dla jakości wydruków tworzonych przez drukarki 3D Zortrax M200, M300, a także INVENTURE. W drukarkach Zortraxa każdy materiał posiada przygotowane ustawienia, w związku z czym wydruk z tego samego materiału musi wyjść za każdym razem dobrze, bez zmian jakichkolwiek temperatur, dynamiki poruszania głowicy itp. Materiał musi więc charakteryzować się bardzo wysoką powtarzalnością jakości. Materiały Zortraxa tę powtarzalność zapewniają dzięki bardzo wysokiemu reżimowi technologicznemu przy ich produkcji oraz wysokim standardom ich przechowywania.
Z-ABS – jest to materiał idealny do wykonywania niewielkich wydruków, które muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością, a jednocześnie łatwo poddawać się obróbce. Idealny do szlifowania i polerowania, poddaje się również obróbce za pomocą acetonu w którym się rozpuszcza. Ponieważ materiał charakteryzuje się wysoką skurczliwością termiczną nie należy drukować dużych modeli. Warto też pamiętać o tym, żeby nie wykonywać za jego pomocą subtelnych, wiotkich elementów w związku z jego wysoką kruchością. Jest to najtańszy materiał Zortraxa.
Z-Ultrat – jest to materiał powstały na bazie ABSu z domieszkami poliwęglanu i antyutleniaczy. Dzięki takiej kompozycji producentowi udało się wyeliminować podstawową wadę, a mianowicie wysoką skurczliwość za cenę nieznacznego zmniejszenia wytrzymałości mechanicznej. W związku z tym jest to materiał bardzo dobry do wykonywania większych wydruków. Kolejną zaletą tego materiału to bardzo duża liczba wariantów kolorystycznych. Jest to najbardziej uniwersalny materiał w ofercie Zortraxa.
Z-HIPS – jest to materiał, dzięki któremu wydruki posiadają bardzo ładną, matową powierzchnię, dzięki której nie wyglądają jakby zostały wydrukowane. Idealny materiał do wykonywania wszelkich obudów i zewnętrznych, estetycznych elementów. Należy jednak pamiętać o jego wysokiej kruchości. Występuje w wersji z dużą szpulą dla drukarki M300.
Z-PETG – jest to materiał którego najważniejszą cechą jest wytrzymałość chemiczna, dzięki której odporny jest na agresywne związki chemiczne takie jak kwasy, zasady, rozpuszczalniki itp. Jest idealny dla wydruków wystawionych na działanie czynników atmosferycznych lub smarów. Ponad to jest bardzo wytrzymały mechaniczne. Występuje w wersji z dużą szpulą dla drukarki M300.
Z-GLASS – jest to materiał charakteryzujący się bardzo wysoką transparentnością, dzięki czemu można go wykorzystywać do modeli które mają przypominać szkło. Ponad to charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi, w tym praktycznie zerową skurczliwością, dzięki czemu można go wykorzystać do drukowania największych, najwytrzymalszych modeli. Występuje w wersji z dużą szpulą dla drukarki M300.
Z-PCABS – jest to materiał charakteryzujący się bardzo dużą zawartością poliwęglanu, oparty o ABS. Odwrotnie jak w przypadku materiału Z-Ultrat domieszka poliwęglanu spowodowała znaczne zwiększenie wytrzymałości kosztem zwiększenia skurczliwości. Materiał ten jest idealny do drukowania najmniejszych części które mają charakteryzować się bardzo wysoką wytrzymałością.
Z-ESD – jest to materiał charakteryzujący się bardzo wysoką odpornością na wyładowania elektrostatyczne, dzięki czemu można go wykorzystywać do modeli, które mają bezpośredni kontakt z elektroniką. Ponadto charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi, w tym praktycznie zerową skurczliwością, dzięki czemu można go wykorzystać do drukowania bardzo dużych modeli oraz takich, które powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością. Z-ESD dostępne jest dla drukarki M300.
Z-PLA – jest to materiał charakteryzujący się bardzo gładką powierzchnią wydruku. Daje możliwość realizowania wydruków bardzo szczegółowych. Dzięki dodatkowi gipsu, Z-PLA Pro wykazuje lepszą strukturę i jakość powierzchni. Z-PLA Pro jest materiałem biodegradowalnym. Materiał ten jest idealny do drukowania precyzyjnych modeli ze względu na praktycznie zerowy skurcz. Od teraz tworzenie dużych modeli złożonych z wielu skomplikowanych elementów, takich jak np. makiety architektoniczne może przynieść Ci natychmiastowe i satysfakcjonujące rezultaty. Z-PLA dostępne jest dla drukarki M300.
Z-ASA – jest to materiał charakteryzujący się unikalnymi właściwościami, Z-ASA Pro może przeciwdziałać promieniowaniu UV. Nawet po długiej ekspozycji na światło słoneczne, prototypy nie będą podatne na wybielanie lub zniekształcanie. Materiał odporny na promieniowanie UV może zagwarantować, że wszystkie prototypy pozostaną wysokiej jakości i zachowają swój pierwotny kształt oraz doskonałą estetykę. Z-ASA dostępne jest dla drukarki M300.
Drukarki Zortrax działają w specjalnie stworzonym dla nich środowisku, dzięki któremu cały proces wykonania wydruku jest prosty, szybki i gwarantujący wysoką jakość. Częścią spinającą cały system w całość jest oprogramowanie Z-Suite. Jest to oprogramowanie udostępniane przez producenta nieodpłatnie dla swoich klientów które służy do przygotowania modeli 3D dla drukarki Zortrax. Jego cechą charakterystyczną jest intuicyjność, dzięki której nawet niedoświadczony użytkownik bardzo szybko nauczy się jego obsługi. Zawiera wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do odpowiedniego ustawienia wydruku. Ponieważ Zortrax oferuje zamknięty system na który składają się również materiały tego producenta, wszystkie ustawienia parametrów technologicznych zostały zamknięte w profilach stworzonych dla wszystkich rodzajów filamentów. Nie ma potrzeby wprowadzania takich danych jak temperatura dyszy i stołu, prędkość głowicy lub jej przyspieszenia, o to zadbał producent. Istnieje również możliwość prostej edycji modeli przestrzennych. Dzięki temu nie ma konieczności uruchamiania dodatkowego oprogramowania w celu naniesienia prostych poprawek, co znacznie przyspiesza przygotowanie modelu do wydruku.
Po wybraniu wszystkich interesujących nas ustawień, umiejscowieniu modelu na stole oraz naniesieniu ewentualnych poprawek za pomocą uproszczonego edytora możemy przekształcić model w plik zrozumiały dla drukarki. Następnie, dzięki funkcji podglądu, można sprawdzić jak układają się warstwy modelu, rozmieszczenie wszystkich struktur podporowych oraz wielkość raftu. Wszystko jest opatrzone informacjami dotyczącymi ilości zużytego materiału, czasu wydruku, jego wadze oraz kosztach całego procesu. Można również zaprogramować pauzę potrzebną do wykonania zmiany materiału na inny kolor. Tak przygotowany plik zapisujemy na kartę SD którą wkładamy do drukarki. Teraz już wystarczy rozpocząć drukowanie za pomocą jednego kliknięcia i przyjść jak wydruk będzie gotowy!W ramach oprogramowania Z-Suite istnieje również możliwość prostej edycji modeli przestrzennych. Dzięki temu nie ma konieczności uruchamiania dodatkowego oprogramowania w celu naniesienia prostych poprawek, co znacznie przyspiesza przygotowanie modelu do wydruku 3D.
Oprogramowanie, również w wersji demonstracyjnej, można pobrać ze strony producenta: https://support.zortrax.com/