3D Druk

WYDRUKI 3D

3D Phoenix – Warszawa, prezentuje:

Wysokiej jakości druk 3D i profesjonalna obróbka modeli

 Jesteśmy profesjonalną drukarnią 3D z Warszawy. Specjalizujemy się w wygładzaniu wydruków 3D oraz tanich wydrukach przedmiotów przy użyciu technologii FDM , proszkowej SLS i Polyjet wykorzystującej żywice o wysokiej wytrzymałości.
Podczas drukowania 3D niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego tworzywa, z którego ma zostać wykonany model. Każdy filament, proszek, czy żywica, cechuje się innymi właściwościami fizycznymi, chemicznymi i mechanicznymi, dlatego też niezwykle ważny jest dobór materiału odpowiedniego dla geometrii, rozmiarów i przewidywanej funkcji tworzonego modelu. Jako dystrybutor materiałów do druku 3D mamy dostęp do wysokiej jakości, różnorodnych materiałów.
Od wyboru materiału, jeszcze ważniejszy jest wybór odpowiedniej metody druku 3D. W naszej prototypowni dysponujemy maszynami pracującymi w aż trzech technologiach:

 -  FDM (Fused Deposition Modeling) - to najpowszechniejsza i najbardziej ekonomiczna metoda druku 3D. Polega na depozycji stopionego materiału warstwa po warstwie. W technologii tej wykorzystywane są polimery termotopliwe o różnych właściwościach takie jak ABS, HIPS, PLA, poliwęglan, nylon, jak również materiały elastyczne, czy też imitujące np. drewno, metal, gips. Technologia ta znakomicie nadaje się do tworzenia prototypów pracujących mechanicznie, prototypowania obudów, tworzenia makiet. Medele drukowane w ten sposób doskonale nadają się do późniejszej obróbki tj. szlifowania, wygładzania acetonem, malowania, lakierowania etc. W naszej pracowni do druku FDM wykorzystujemy m.in. urządzenia Zortrax, Makerbot, Hbot.

 -  SLS (Slelective Laser Sintering) to metoda polegająca na selektywnym utwardzaniu sproszkowanego materiału, poprzez spiekanie laserem o stałej ogniskowej. Metoda ta pozwala tworzyć przedmioty o bardzo złożonej geometrii i dużej dokładności. W technologii tej można drukować wiele obiektów na raz, bez potrzeby usuwania podpór, a części ruchome będą działać od razu po wyjęciu z urządzenia. W naszej pracowni korzystamy urządzeń Sinterit LISA, a materiałem jaki wykorzystujemy przy druku SLS jest PA18 (poliamid).

 -  PolyJet jest złożonym procesem druku 3D opartym o wykorzystanie żywic fotoutwardzalnych. System PolyJet umożliwia wydruk modeli z wysoką dokładnością, o skomplikowanej geometrii, zapewniając przy tym gładką powierzchnię wydrukowanej części. Drukarki 3D działające w tej technologii pozwalają na przetwarzanie żywic fotopolimerowych oraz mieszanie ich w celu uzyskania najszerszego spektrum materiałów. Dzięki temu możemy wykonywać wielomateriałowe modele kolorowe, sztywne, elastyczne, transparentne, biokompatybilne, symulujące ABS oraz polipropylen. Ultra cienkie ścianki budowanych elementów (nawet do 0.3 mm), wysoka rozdzielczość oraz prędkość drukowania, czysta i łatwa metoda usuwania struktur podporowych sprawiają, iż systemy pracujące w technologii PolyJet znajdują zastosowania w wielu zaawansowanych aplikacjach. W naszej pracowni używamy urządzeń Stratsys Objet.

Wygładzanie wydruków 3d – poznaj ofertę drukarni 3d z WarszawyWybierz tani sposób na druk 3D metodą SLS i skorzystaj z oferty drukarni z Warszawy – zarówno w kwestii filamentów, jak i wydruków. Oferujemy także wygładzanie wydruków 3D. Drukowanie nie ma przed nami żadnych tajemnic!

W ofercie naszej drukarni (Warszawa) proponującej druk 3D, znajdują się materiały (filamenty) najczęściej wykorzystywane do drukowania w technologii trójwymiarowej:

 -  ABS (idealny do bardzo dokładnych wydruków, ale kruchy i łamliwy)
 -  PLA (mniej dokładny niż ABS, za to wytrzymały)
 -  LayWood (materiał o właściwościach drewna – kolor, zapach, faktura – jednak bardziej od niego elastyczny)
 -  LayBrick (materiał, który w zależności od obróbki ma właściwości kamienia lub betonu)
 -  BandLay (przezroczyste, bezbarwne tworzywo).
 -  Bardziej szczegółowe informacje o filamentach przeznaczonych do druku 3D znajdują się na podstronie „MATERIAŁY”.


Jak złożyć zamówienie na druk 3D w technologii SLS w warszawskiej drukarni? Poniżej krótka instrukcja:

 Uprzejmie prosimy o przesyłanie modeli przestrzennych, będących w formacie STL lub OBJ – razem z wymiarami (XYZ), a także podaniem materiału, z którego mają być one wykonane.. Prosimy również pamiętać o ewentualnych uwagach co do oczekiwanego przez Państwa efektu druku 3D. Aby to zrobić, prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego – zgłoszenia wysyłane są z automatu na naszą skrzynkę e-mailową: biuro@3dphoenix.pl.
Materiały potrzebne do druku 3D mogą być dostarczone osobiście do naszej siedziby w Warszawie. W ramach odpowiedzi, wyślemy szczegółową wycenę drukowania 3D, która zależeć będzie od ilości zużytego materiału podczas realizacji zamówienia, a także stopnia skomplikowania zlecenia. W następnym etapie wyślemy Państwu wiadomość, w której zawrzemy ewentualne poprawki, a także planowany czas wykonania zlecenia. Po zaakceptowaniu poprawek i potwierdzeniu zamówienia rozpoczniemy proces wydruku 3D i obrobimy go zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Wykonany projekt przestrzenny zostanie wysłany przez nas do Państwa lub też będzie czekał na odbiór osobisty w naszym biurze. Druk 3D w technologii SLS – najkorzystniejszej wychodzi w naszej drukarni w Warszawie!

3D Phoenix – Wygładzanie wydruków 3D.